نکاتی که باید برای خرید خودروی خانوادگی در نظر داشت – فروشگاه فایل های اینترنتی

– ترجمه از محمد کاملان: خرید خودرو دشواری‌های خاص خود را دارد اما اگر به فکر خرید خودرو برای سوار کردن اهل‌وعیال منزل هستید باید وسواس بیشتری به‌ خرج دهید، در ادامه با هم نگاهی خواهیم داشت به مواردی که باید برای خرید خودرو خانوادگی در نظر بگیرید
آینده‌نگری در خرید خودرو خانواده

حتما شما هم تاکنون به این نکته فکر کرده‌اید که صندلی فرزند دلبند خود را به کدام یک از صندلی‌های خودرو ببندید. در حالی که شاهد هستیم مادران و پدران صندلی کودک را بدون ملاحظه بر روی صندلی جلو یا صندلی‌های عقب نصب می‌کنند اما جالب است بدانید به لحاظ فنی، امن‌ترین مکان برای قرار دادن صندلی کودک را می‌توان صندلی وسط در ردیف دوم صندلی‌های خودرو دانست.

اگر به تازگی خانواده تشکیل داده‌اید و چشم به راه فرزندی هستید بدون شک در حین خرید خودرو باید توجه داشته باشید صندلی‌های این خودرو به راحتی با صندلی‌هایی که برای کودکان ساخته شده سازگار باشد. از طرف دیگر باید بتوانید به‌راحتی و در کمترین زمان صندلی کودک را بر روی صندلی خودرو نصب کنید. این فرآیند باید به اندازه‌ای راحت و ساده باشد که مادر فرزند نیز به راحتی صندلی کودک دلبند خود را بر روی صندلی خودرو نصب کند. در نظر گرفتن این مورد برای شما راحتی و برای کودک شما امنیت را به دنبال خواهد داشت.

فرآیند ساده اتصال صندلی کودک به صندلی خودرو
آینه افزایش دهنده دید عقب راننده

این ویژگی نیز یکی دیگر از سیستم‌هایی امنیتی واجب برای خودروهای خانوادگی است، به لطف این سیستم راننده از خودروهایی که در کنار وی با فاصله کم تردد می‌کنند باخبر می‌شود.  

 نکاتی که باید برای خرید خودروی خانوادگی در نظر داشت

سیستم اتوپینج شیشه‌های خودرو

خوشبختانه به لطف پیشرفت فناوری‌های جدید، این روزها خودروهای تراز اول به امکانات ایمنی بسیار خوبی مجهز هستند. در نتیجه توصیه می‌کنیم خودروی خانوادگی که قصد خرید آن‌را دارید به فناوری‌های مدرن ایمنی مجهز باشد. در این زمینه می‌توان به سیستم‌ هشدار برخورد از جلو (FCE) و سیستم ترمز خودکار اضطراری (AEB) اشاره کرد. به لحاظ امنیت بالایی که این سیستم‌ها برای خودروها به ارمغان می‌آورند از سال 2012 تاکنون در بیشتر خودروهای خارجی شاهد این سیستم‌ها هستیم.

صندلی‌های خودرو را نیز برای نصب راحت صندلی کودک بررسی کنید در کنار صندلی کودک که برای خرید باید وسواس زیادی در انتخاب آن به خرج دهید، صندلی‌های خودرویی که قصد خرید آن را دارید نیز باید به گونه‌ای طراحی شده‌ باشند که صندلی کودک به راحتی بر روی آن‌ها قرار گیرد. گاهی اوقات ممکن است بالشت صندلی ‌خودرو به لحاظ زیباشناختی برآمدگی‌هایی داشته باشد که جلوی نصب صندلی کودک را بگیرد. این امر باعث می‌شود صندلی کودک به خوبی در مکانی که باید مستقر شود قرار نگیرد، از طرف دیگر در این شرایط بر اثر تکان‌های خودرو ممکن است صندلی کودک از محل خود خارج شود.

 
فضای زیاد میان صندلی‌های ردیف جلو و عقب خودرو
در این قسمت به پایان نکاتی رسیدیم که باید برای خرید خودروی خانوادگی در نظر داشته باشید، وقتی پای خانواده در میان است امنیت شرط می‌کند بیشتر در خرید خودروی خانوادگی وسواس به خرج دهید، در نتیجه اگر مطلبی در این زمینه به ذهن شما خطور کرد پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

این سیستم نیز یکی از ویژگی‌های است که در چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است، از آنجایی که خودروهای خانوادگی بیشتر برای تردد در شهر و مکان‌های شلوغ استفاده می‌شود، وجود دستیار پارک خودرو (Park Assist)، به شما کمک می‌کند تا با کمترین زحمتی، خودروی خود را در مکان‌های شلوغ پارک کنید.

از طرف دیگر جادار بودن صندوق عقب نیز یکی از مواردی است که خانواده‌ها در حین خرید خودرو در نظر داشته باشند. امنیت و حفظ جان سرنشینان نیز در خودروهای خانوادگی اهمیت بیشتری پیدا میکند. به این ترتیب اگر به سلامتی قصد خرید خودرو برای خانواده خود را دارید پیشنهاد می‌‌کنیم تا انتهای این متن با ما همراه باشید.